Představujeme se

O NAŠÍ ŠKOLE

Jsme rodinná jazyková škola, která se zaměřuje na výuku španělského a nově i anglického jazyka.

Mezi naše přednosti patří efektivní výuka a důraz na mluvené slovo. Budete opravdu aktivně mluvit od první hodiny. Provedeme Vás od prvních slov až k mezinárodním zkouškám DELE či Cambridge Exams.

Lucka se nadále stará o španělskou sekci a od září 2024 výukou anglického jazyka přispívá Karel. Naším společným snem je přinášet radost a nadšení z jazyků lidem kolem nás.

Ředitelka

LUCIE Šimůnková

Mým hlavním jazykem je angličtina, ale španělštinu jsem vždy milovala. Dodnes mě překvapuje, jak jednoduchá a přirozená je. Věnovala jsem se jí 5 let intenzivně ve škole, ale jak to u jazyků bývá, pak jsem se jí několik následujících let nevěnovala a hodně jsem zapomněla. Přišlo mi to líto a před pár lety jsem se zase začala učit sama, přepnula Netflix do španělštiny, vytáhla knihy Harryho Pottera ve španělské verzi a postupně jsem se vrátila na svou původní úroveň. Během jedné z mých anglických hodin ze mě děti vytáhly, že umím španělsky, a protože jsou to nadšenci jako já, přemluvily mě, abych je začala učit. S nimi jsem se naučila, jak to dělat i nedělat a v září budu učit španělštinu už šestým rokem.

Proč jsem vlastně otevřela Školu španělštiny? Přála bych si, aby španělština dostala větší šanci a získala větší popularitu. Vždyť je to třetí nejpoužívanější jazyk na světě a v ČR se vyučuje minimálně. Myslím si, že jde v Plzni o unikátní projekt. Nejsme jazyková škola, která Vás naučí pět jazyků průměrně, ale dva jazyky výborně.

ZKUŠENOSTI

Výuka angličtiny (2009-nyní)
Výuka španělštiny (2019-nyní)
Metodické vedení týmu (2018-nyní)

KAREL Šimůnek

Angličtina mě bavila už od gymnaziálních studií, stejně jako práce s lidmi, po návratu z dvouletého pobytu v Rakousku v roce 2018 jsem se rozhodl věnovat se její výuce naplno. Během práce v jazykové škole jsem se seznámil i s mojí manželkou Lucií a posledních šest let se věnuji učení. V tuto chvíli učím nejen v jazykové ale i na základní škole a ve firmách.

Moje motto zní: Každý, kdo se dobře baví, se i dobře učí. Do výuky jazyka kromě praktičnosti a efektivity rád vnáším i humor. Učit se slovíčka a poučky nazpaměť už jsme všichni zkoušeli, pojďme se u učení i bavit.

ZKUŠENOSTI

Výuka angličtiny (2018-nyní)